NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA (FAQ):
- Jak wygląda praca z projektantem i na czym polega?
- Ile kosztuje projekt wnętrza mieszkania lub domu?
- Co jest potrzebne do przygotowania wyceny?
- Ile kosztuje metr kwadratowy wnętrza domu lub mieszkania?
- Ile kosztuje metr kwadratowy wnętrza komercyjnego?
- Ile poprawek mogę wprowadzić do projektu?
- Czy projektuję tylko mieszkania z rynku pierwotnego, czy również z rynku wtórnego?
- Czy projekt zawiera nadzór nad realizacją/remontem/wykończeniem wnętrza?
- Czy posiadam ekipy remontowo-budowlane oraz stolarskie?
- Czy projektuję pojedyncze pomieszczenia?
- Ile kosztuje ekipa remontowo-budowlana?
- Czy projektuję w całej Polsce?
- Czy projekt może być realizowany zdalnie?
- Do I speak English?
- Czy projekt uwzględnia rozmieszczenie elektryki oraz przyłączy wodno-kanalizacyjnych?
- Czy w ramach projektu otrzymam fotorealistyczne wizualizacje?
- Czy wnętrza wyglądają tak jak na wizualizacji?
- Czy w projektowaniu zakładam budżet?
- Czy każdorazowo wykonuję sesje zdjęciowe po zakończeniu realizacji?
- Co jest dla mnie sukcesem w pracy projektanta?
- To, o co nie zapytasz, a jest niezmiernie istotne.
FAQ – odpowiedzi:
1. Jak wygląda praca z projektantem i na czym polega?
ETAP I to zebranie wszystkich oczekiwań i wymagań odnośnie projektowanych przestrzeni
ETAP II obejmuje przygotowanie układów funkcjonalnych i koncepcji na podstawie założeń. Każdorazowo projektuję od początku z wykorzystaniem wizualizacji 3d, ponieważ jest to najlepszy sposób, aby pokazać, że wnętrze jest w pełni funkcjonalne i spełnia przedstawione przez Inwestora oczekiwania. Wymaga to ode mnie zdecydowanie więcej pracy, ale dzięki temu Klient ma olbrzymią korzyść, ponieważ z rzutów 2d nie zawsze widać pełen potencjał wnętrza, który można zobaczyć projektując od razu w 3D. Nie każdy ma wyobraźnię przestrzenną i jak najbardziej to rozumiem.
ETAP III to czas na ewentualne korekty projektu zgodnie z przedstawionymi wytycznymi.
ETAP IV to przygotowanie dokumentacji technicznej w postaci rysunków technicznych, takich jak np. : rozplanowanie oświetlenia, hydrauliki, projekty sufitów, rzuty posadzek, rzuty wszystkich niezbędnych pomieszczeń, wyliczenie ilości płytek itd. Podsumowując – jest to komplet informacji technicznych poglądowych niezbędnych do realizacji wnętrza.
ETAP V to kompletne zestawienie elementów wyposażenia wnętrz wraz z podaniem ich ceny oraz miejsca zakupu. Dzięki mojej umiejętności selekcji wartościowych produktów z rynku oraz dopasowania ich w taki sposób, aby otrzymać spójny projekt wnętrza, Klient oszczędza czas i eliminuje stres. (FAQ – powrót)
2. Ile kosztuje projekt wnętrza mieszkania lub domu?
Każdy projekt jest wyceniany indywidualnie po przesłaniu rzutów i krótkiego opisu od Inwestora. Wycena jest zupełnie bezpłatna i niezobowiązująca. Zwykle odpowiadam na zapytanie maksymalnie do trzech dni roboczych (jeżeli w ciągu takiego czasu nie otrzymasz oferty – zadzwoń od razu to sprawdzę, być może Twój mail nie dotarł). Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną wyślij maila pod adres: kontakt@anasthadesign.com lub skorzystaj z formularza na stronie tutaj. (FAQ – powrót)
3. Co jest potrzebne do przygotowania wyceny?
Wycenę przygotowuję przede wszystkim na podstawie: rzutów przesyłanych przez Inwestora, informacji na temat zakresu opracowania projektu przez architekta wnętrz oraz ogólnej informacji dotyczącej preferowanego stylu, w jakim ma być zaprojektowane wnętrze. (FAQ – powrót)
4. Ile kosztuje projekt wnętrza domu lub mieszkania w przeliczeniu na metr kwadratowy?
Nie wyceniam metra kwadratowego dla Klientów indywidualnych. Rozliczam konkretne pomieszczenie, co zwykle jest dużą korzyścią dla Inwestorów, szczególnie tych posiadających duży metraż domów jednorodzinnych. Dzięki temu, Klienci nie przepłacają za przestronny korytarz, duże strefy komunikacyjne czy olbrzymi salon. Wprowadziłam tą zasadę już na początku działalności, ponieważ wycenianie metra kwadratowego zawsze wydawało mi się bardzo krzywdzące dla Klientów. Z powodzeniem stosuję to podejście od wielu lat. (FAQ – powrót)
5. Ile kosztuje projekt wnętrza komercyjnego?
Wnętrza komercyjne wyceniam indywidualnie. Z uwagi na wykształcenie z zakresu marketingu i 9 lat doświadczenia w tej branży nabyłam unikalne umiejętności połączenia projektu wnętrza ze zrozumieniem grupy docelowej, co sprawia, że projektując myślę o odbiorcy starając się „wejść w buty Klienta”. To sprawia, że projektowane przestrzenie w pełni odpowiadają na potrzeby użytkowników. (FAQ – powrót)
6. Ile poprawek mogę wprowadzić do projektu?
Standardowo zakładam trzy poprawki. Moje doświadczenie pokazuje, że, jeżeli na wstępnym etapie zostaną mi przedstawione dokładne oczekiwania, to w większości przypadków poprawki zdarzają się sporadycznie, czasem nie ma ich wcale. Jeżeli chodzi o poprawki układu funkcjonalnego na etapie koncepcyjnym – nie ograniczam ich liczby. Wnętrze musi być funkcjonalne, praktyczne i odpowiadać na oczekiwania Inwestora. To dla mnie priorytet. (FAQ – powrót)
7. Czy projektuję tylko mieszkania z rynku pierwotnego, czy również z rynku wtórnego?
Zajmuję się projektowaniem wnętrz zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. W przypadku mieszkań lub domów z rynku pierwotnego, warto zgłosić się po projekt odpowiednio wcześniej i skorzystać z ewentualnej możliwości wprowadzenia tzw. zmian lokatorskich. Deweloperzy umożliwiają często wdrożenia indywidualnej adaptacji przestrzeni już na etapie budowy, co pozwala na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy w trakcie remontu. Bardzo często korzystałam z tej metody sprawiając, że mieszkanie było w pełni dostosowane do stylu życia Inwestora. (FAQ – powrót)
8. Czy projekt zawiera nadzór nad realizacją wnętrza?
Standardowo w cenę projektu nie jest wliczony nadzór autorski, jednak jak najbardziej może być uwzględniony, jeżeli jest taka potrzeba. Wizyty kontrolne architekta na budowie w trakcie realizacji mają na celu sprawdzenie zgodności wykonywanych prac wykończeniowych z projektem. W efekcie pozwalają na zaoszczędzenie czasu, pieniędzy oraz nerwów Inwestora w czasie trwania remontu. (FAQ – powrót)
9. Czy posiadam ekipy remontowo-budowlane oraz stolarskie?
Od lat realizuję projekty ze sprawdzonymi specjalistami – zarówno z zakresu prac remontowo-budowlanych, jak i stolarskich. Moim Klientom przekazuję możliwość nawiązania współpracy z wykonawcami, których realizacje zakończyły się pełną satysfakcją Inwestora. Oczywiście zdarza się, że Klienci mają swojego stolarza lub ekipę, która realizuje wykonany przez mnie projekt. (FAQ – powrót)
10. Czy projektuję pojedyncze pomieszczenia?
Zwykle projektuję całe przestrzenie domu lub mieszkania, ale czasem zdarzają się od tego odstępstwa, dlatego zawsze warto wysłać zapytanie.
Lubię, gdy wnętrza są spójne, a w projektowanym domu panuje harmonia. Dlatego moim zdaniem projekt pojedynczych przestrzeni wymaga dodatkowego określenia czy sprawdzenia jak wyglądają/mają wyglądać pozostałe pomieszczenia w domu. Tylko wtedy końcowy efekt jest w pełni zadowalający. (FAQ – powrót)
11. Ile kosztuje ekipa remontowo-budowlana?
Tą informację można uzyskać od wykonawców na podstawie mojego projektu. W tym celu mogę udostępnić kontakty do sprawdzonych ekip remontowych. Cena zależna jest od ilości pracy, stopnia skomplikowania rozwiązań projektowych oraz użytych materiałów wykończeniowych. (FAQ – powrót)
12. Czy projektuję w całej Polsce?
Aktualnie projektuję wnętrza głównie w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Kołobrzegu. Lokalizacja nie ma jednak znaczenia dla procesu projektowego. Mogę zaprojektować wnętrza w całej Polsce oraz za granicą. Zależy mi natomiast na osobistym (lub zdalnym) spotkaniu z Inwestorem i dokładnym poznaniu jego oczekiwań. Dlatego najprawdopodobniej po podpisaniu umowy spotkamy się osobiście w dogodnej dla Państwa lokalizacji. (FAQ – powrót)
13. Czy projekt może być realizowany zdalnie?
Jak najbardziej.
14. Do I speak English?
Of course 😉
15. Czy projekt uwzględnia rozmieszczenie elektryki oraz przyłączy wodno-kanalizacyjnych?
Tak, w ramach dokumentacji technicznej dla wykonawców w projekcie kompleksowym są przygotowywane rysunki instalacji elektrycznej, zawierającej rozmieszczenie gniazdek, punktów oświetleniowych oraz schematy instalacji przyłączy wodno-kanalizacyjnych, niezbędne do wykonania prac hydraulicznych. (FAQ – powrót)
16. Czy w ramach projektu otrzymam fotorealistyczne wizualizacje?
Standardem każdy projekt obejmuje realizacje w jakości pokazanej na stronie. Nie ograniczam liczby wizualizacji. Pokazuję dokładnie każde miejsce we wnętrzu, aby wszystko mogło być zrealizowane precyzyjnie. To olbrzymia korzyść dla Klienta, ponieważ nie musi sobie niczego wyobrażać. Wizualizacje nie są dodatkowo płatne. (FAQ – powrót)
17. Czy wnętrza wyglądają tak jak na wizualizacji?
W większości przypadków tak. Zdarza się, że zestawienie produktowe posiada lampę, która bardziej spodoba się Klientowi niż ta, która została użyta w wizualizacji. Zdarza się również, że znaleźliśmy ciekawszy dywan lub baza modeli 3d nie obejmowała np. narożnika, którego chciałam użyć. Wtedy podmieniamy elementy. Zawsze staram się jednak, aby wizualizacje nie były tylko „na papierze” i staram się używać docelowych materiałów – płytek, tapet, wyposażenia tak, aby efekt końcowy odpowiadał zaprojektowanej wizji. (FAQ – powrót)
18. Czy w projektowaniu zakładam budżet?
Jeżeli dostaję od Klienta wytyczne odnośnie budżetu – tak. Planuję wtedy wnętrza i wybieram te produkty, które wpisują się w budżet. Pomaga mi w tym moje wykształcenie ekonomiczne. Uważam, że to nieoceniona pomoc, ponieważ nie zawsze na początku mamy wyobrażenie o tym ile będzie kosztować całkowita realizacja. Łatwo wtedy przekroczyć nasze założenia budżetowe, decydując się już na początku na produkty i rozwiązania, które przekraczają nasz budżet. Widząc łączny koszt, możemy wybrać co we wnętrzu jest dla nas najważniejsze, a na czym ewentualnie możemy oszczędzić. (FAQ – powrót)
19. Czy każdorazowo wykonuję sesje zdjęciowe?
Nie. Niestety zwykle nie miałam na to czasu i większość moich zdjęć jest wykonanych w trakcie towarzyskich wizyt u moich Klientów. Ale zamierzam to zmienić w najbliższym czasie, ponieważ przez tyle lat nazbierało się sporo wnętrz wartych pokazania. Osobiście nie jestem też specjalną fanką social mediów, co w tych czasach również siłą rzeczy będzie musiało się zmienić. (FAQ – powrót)
20. Co jest dla mnie sukcesem w pracy projektanta?
To, że moi Klienci polecają mnie swoim bliskim i znajomym. Bardzo miłe jest również to, że korzystają z moich usług kolejny raz. Każdy z moich klientów, od ponad 10 lat, poleca mnie dalej (FAQ – powrót)
21. To, o co nie zapytasz, a jest niezmiernie istotne, to fakt, iż:
Kocham moją pracę i współpracując ze mną na pewno to poczujesz…
Do każdego projektu wnoszę moje pełne zaangażowanie. Nie irytuję się, gdy trzeba nanieść poprawki lub pokazać coś inaczej. Zawsze lubię wywiązywać się z deadline. Wiem, że moją rolą jest pomóc moim Klientom zamieszkać we wnętrzach ich marzeń, na miarę ich aktualnego budżetu. Zadowolenie moich Klientów z wykonanej realizacji jest dla mnie niezmiennie największą satysfakcją.
Jeżeli masz inne nurtujące Cię pytania zadzwoń +48 606 197 362 lub wyślij maila na adres: kontakt@anasthadesign.com. Możesz również użyć formularza kontaktowego.